Арт-терапія за допомогою глини

Зцілююча глина. Реаібілітація арт-терапією

Сучасний світ, наповнений війнами, стресами тривогами, змушує нас жити з шаленою швидкістю, коли не маєш змоги зупинитися й дослухатися до себе. Образ європейської людини як Прометея, що є сильним, мужнім, незламним, диктує нам стиль поведінки, коли проявити почуття є слабкістю.

Однак за все в житті доводиться платити. Людська природа лишається незмінною протягом тисячоліть. І необхідність дати вихід почуттям часом стає просто нестримною.

Арт-терапія – це той спосіб зустрітися з собою, в якому не існує правильних чи неправильних речей, естетичних, чи неестетичних. Тут не можна помилитися. Тут можна лише проявитися.

Робота з пластичними матеріалами, як і будь-яка арттерапія, не має протипоказань і вікових обмежень, тут практично неможливо зробити помилку. Гнучкість, піддатливість пластичних матеріалів дозволяє учаснику не тільки відобразити у своєму творі будь-які почуття, зокрема, страх, агресію, образу, а й змінювати їх у процесі взаємодії, тобто дає можливість "управління почуттями". З огляду на те, що будь-що створене людиною в метафоричній формі відображає її внутрішній світ, через роботу з пластичними матеріалами учасник може отримати доступ до осмислення того, що з ним відбувається і пошуків шляхів до зміни.

Глина – це один із способів, що допомагає зближувати людей з їхніми почуттями. Вона є своєрідним містком між тим, що приховано в підсвідомості і тим, що ми усвідомлюємо, вона допомагає трансформувати почуття, дозволяє відпрацювати практично будь-яку проблему як у дорослих, так і в дітей.

Рухи тіла при роботі з глиною мають можливість для невербальної комунікації, допомагають виражати емоції, звільнитися від емоційної напруги. Глина є гнучкою, легко перетворюється, що дозволяє як створювати, так і руйнувати. Тому в арт-терапії вона часто використовується не лише для осягнення власних незрозумілих чи неприємних відчуттів, але і їх трансформації.

При роботі з глиною відбувається стимуляція ослаблених сенсорних функцій, розвиток рухових функцій. Учасник не обов’язково повинен використовувати глину в якості матеріалу для художньої творчості. Природні властивості глини, такі як пластичність, здатність зберігати форму, можливість змінювати консистенцію, дозволяють виробляти з неї найрізноманітніші операції, що доступні для людей з різні порушення здоров'я. Робота з глиною в арт-терапії забезпечує інтенсивний тактильний досвід. Беруть участь пальці, руки, роблячи різноманітні рухи - стиснення, розминання, стукіт, коткування, згладжування і т.ін. Можна запропонувати взяти невеликий шматочок глини і просто пом'яти його в руках, розплющити, зробити тонкий пласт, нанести на нього поглиблення пальцями, зробити відбиток кисті, розглянути малюнок, збудувати ландшафт. У ландшафті можна побудувати сади, гори, річки і озера. Заселити всю територію тваринами, птахами, рибами (з додаткових наборів). Таким чином, глина в арт-терапії може бути успішно використана для зміцнення функцій і почуттів і моторики. Ефект ковзання по глині ​​дуже подобається клієнтам з порушеннями рухових функцій, він створює гарний настрій, викликає яскраві емоції, розвиває рухово-зорову координацію, крім того дає можливість вільно легко рухатися.

В результаті участі в програмі Ви:

 • на практиці ознайомитесь із глиною як пластичним матеріалом;

 • ознайомитеся з глинотерапією і зможете самостійно використовувати її на практиці;

 • дізнаєтеся про можливості глини в роботі зі страхами, агресією, психосоматикою, кризовими станами;

 • будете мати можливість детально вивчити прийоми роботи з глиною в індивідуальній та груповій роботі;

 • зможете висловити себе і дізнатися про найбільш ефективні способи своїх взаємин зі світом.

 • Украина г. Киев, ул. Милославская 31
 • с 8.00 до 20.00
 • Телефон:
 • (093)584-45-61
 • Оксана, мастер классы
 • (093)584-45-61
 • Оксана, глиняная посуда
 • (093)584-45-61
 • Оксана, глиняные игрушки