Всеукраїнський дитячий конкурс з 01.02.2015 по 31.03.2016р

                                     "Український орнамент у розписах посуду"

     Громадська організація «Освітньо Правозахисна Ліга» та сайт Potstreet.com.ua з 01.02.2015 по 31.03.2016р. проводитимуть конкурс дитячого малюнку на предмет традиційного українського розпису у посуді. 

 

     Раніше в малюнках відображалося відношення людини до довкілля.  Зображенням  надавалася навіть магічна влада, яка давала людині силу і оберігала від злих духів. Оберігаючи себе, свою родину і свій дім, людина переносила ці символи на одяг та предмети домашнього побуту. Орнамент був різний геометричний, тваринний або рослинний. Кожен з них ніс у собі якусь певну ознаку, наприклад: Калина – це символ безсмертя роду; Дуб – це покровитель чоловічої енергії; Виноград – це багатство у родині; Хвилясті лінії – це символ води, а вода це життя; Ромб або квадрат – це земля, родючість.

     Кожна область  та місцевість у області України мали свої певні  орнаменти  та символи, які несли в собі добробут, здоровя, багатство, силу , мудрість . З часом ці старовинні орнаменти та символи втратили свій первісний зміст, а потім майже зникли зовсім і мають лише  декоративну виразність у залишках культури в музеях .В наш час тільки деякі з нас знають лише маленьку частинку  нашого прадавнього побуту.   

      Наша мета - заохотити дітей,і не тільки дітей, до знайомства, вивчення та відродження української національної культури, щоб підняти рівень  нашої культури і наших знань, сформувати повагу до нашого українського роду, та поділитися один з одним втраченими знаннями з кожного куточку нашої  України!  Тому було створено цей конкурс  «Український орнамент у посуді» .

     На переможців обовязково чекатимуть подарунки, а найкрашій розпис наші майстри відтворять на справжньому посуді який увійде до каталогу глиняного посуду.  

    Запрошуються до підтримки та співробітництва у конкурсі дитячого малюнку на тему  « Український орнамент у посуді»  усі не байдужі  директори, керівники, завучі, методисти, психологи, вчителі, вихователі, усіх навчальних закладів  України, а також  майстри народної творчості, батьки, бабусі й дідусі.

Завантажити Положення до конкурсу.pdf

  • Украина г. Киев, ул. Милославская 31
  • с 8.00 до 20.00
  • Телефон:
  • (093)584-45-61
  • Оксана, мастер классы
  • (093)584-45-61
  • Оксана, глиняная посуда
  • (093)584-45-61
  • Оксана, глиняные игрушки